Рекомендації

Полегшення адаптації дитини із затримкою психічного розвитку

до умов дошкільного закладу

 

  • Облаштуйте кімнату дитини так, аби наповнити її розвивальними іграшками та матеріалами. Віддавайте перевагу автодидактичним іграшкам,        як-от: матрьошки, пірамідки, вкладиші тощо, — а також   матеріалам     для      ліплення, аплікації, малювання тощо. Забезпечте дитині заняття з практичним психологом, логопедом,           дефектологом, медичною сестрою з лікувальної фізкультури та з іншими фахівцями вузького профілю відповідно до конкретної ситуації.

 

  • Створіть умови для спілкування дитини з тваринами. Відвідуйте разом із нею зоопарки, дельфінарії, іподроми тощо. За можливості заведіть домашнього улюбленця. Позитивний вплив спілкування дітей із затримкою психічного розвитку з тваринами науково доведено.

 

  • Пильнуйте за дотриманням відповідного раціону харчування дитини, наприклад, безглютенової та безкозеїнової дієт.

 

  • Проводьте з дитиною якомога більше часу, забезпечуючи необхідний їй тактильно-емоційний контакт.

 

  • Давайте дитині свободу дій. У багатьох ситуаціях гіперопіка може спричинити відставання дитини в розвитку в певних сферах. Аби уникнути цього, необхідно давати їй змогу бігати і падати, гратися з піском, водою та іншими текстурами, ламати та розбирати іграшки тощо.

 

  • Хваліть, заохочуйте дитину за успішне виконання завдання тощо. Створіть власну систему заохочень, використовуючи, наприклад, наклейки, значки тощо.

 

  • Розпочніть соціалізацію дитини заздалегідь. Це можуть бути прогулянки, поєднані з певними видами діяльності, або домашні зустрічі-заняття з однією дитиною такого самого або трохи старшого віку (або кількома дітьми).

 

  • Поінформуйте вихователів та інших дорослих, із якими контактує дитина, про її діагноз задля максимально успішної організації взаємодії, залучення її до колективу однолітків, а також запобігання можливих негативних реакцій інших дітей щодо неї.

 

  • Установіть чіткий розпорядок дня, як протягом підготовки до дитячого садка, так і під час його відвідування. Режим дня має бути простим: час і послідовність сну, занять, перегляду телевізійних програм, харчування та прогулянок потрібно регламентувати. У розкладі дня варто передбачити можливість змін, однак за умови збереження основних режимних моментів. Це дає змогу сконцентруватися на забезпеченні відповідного рівня емоційного комфорту дитини, а також полегшує її адаптацію до дитячого садка й згодом до школи.

 

Усе буде добре!

Рекомендації для батьків

«Полегшення адаптації дитини із затримкою психічного розвитку

до умов дошкільного закладу»

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Solve : *
15 × 3 =