Дошкільний навчальний заклад збудовано за типовим проектом в 1978 році. Будівля двоповерхова загальною площею 2006,3 кв.м. розрахована на 12 груп (1 групове приміщення переобладнане під фізкультурний зал та методичний кабінет), проектна потужність закладу – 242 дітей. В даний час в ДНЗ функціонує 11 груп. Виготовлено майнові документи: Державний акт на право постійного користування земельною ділянкою від 09.11.2006 року, серія ЯЯ № 125342, виданий на підставі рішення XХІХ сесії Івано-Франківської міської ради ІV демократичного скликання від 08.12.2005 року та Свідоцтва на право власності на нерухоме майно від 14.07.2005 року № 354 – р. Відповідно до цих нормативних документів дошкільний навчальний заклад № 33 «Кристалик» є постійним користувачем земельної ділянки площею 0,9799 га.
Приміщення дошкільного закладу та його територія відповідають санітарним нормам утримування дошкільних установ. Заклад має огорожу по всьому периметру. Кожна група має свій окремий майданчик з трав’яним покриттям та зеленими насадженнями, на яких встановлені пісочниці, ігрове обладнання. Для пізнавальної діяльності дітей, з метою виконання завдань розумового, екологічного та трудового розвитку дошкільнят, облаштовано дитячі городні ділянки, естетично оформлені квітники, висаджено фруктові та декоративні дерева і кущі.
Приміщення ДНЗ знаходяться у належному стані. Навчальні та адміністративні приміщення дошкільного закладу мають затишний та естетичний вигляд. Щороку проводяться поточні ремонти приміщень дошкільної установи, ревізія системи опалювання, вентиляційних та каналізаційних систем.
Усі групові приміщення ДНЗ відремонтовані, естетично оформлені з врахуванням санітарно-гігієнічних норм та вікових особливостей дітей, забезпечені сучасним розвивальним, ігровим обладнанням для розвитку творчої та пізнавальної активності дітей.
В дошкільній установі є простора, капітально відремонтована, естетично оформлена музична зала. Медичний кабінет оснащено відповідно до нормативно-правових документів, обладнано ізолятор. Харчоблок забезпечений необхідним кухонним посудом, технологічним та холодильним обладнанням.
Кабінет музичних керівників забезпечений необхідним обладнанням, методичними матеріалами, дидактично – навчальними посібниками, сценічними костюмами та ігровим матеріалом для розвитку творчих здібностей, артистичних навичок, естетичних почуттів дітей. Фізкультурна зала та центри рухової активності в кожній віковій групі, наповнені необхідним обладнанням та атрибутами для рухливих ігор. Спортивне та ігрове обладнання в дошкільному закладі в достатній кількості, постійно оновлюється, систематично перевіряється комісією з охорони праці, про що складаються відповідні акти.
- Cтворені умови для підвищення професійного рівня та самоосвіти педагогів, методичний кабінет забезпечений навчально-методичною літературою з грифом МОНУ; періодичною пресою , технічними засобами навчання.
- Облаштовано місце для роботи практичного психолога, вчителя-логопеда,вчителя англійської мови, музичного керівника.
- В музичній залі є сучасні технічні засоби навчання: музичний центр, колонка , проектор, екран портативний, мікрофони, магнітофон, дитячі музичні інструменти. Обладнано спортивну залу, де є необхідний спортивний інвентар. Окрім того, у кожній групі створені та наповнені необхідним обладнанням та атрибутами для рухливих ігор центри рухової активності.
- Для задоволення потреб художньо-естетичного напрямку освітньої діяльності зроблені руками вихователів та придбані різні види театру: ляльковий, пальчиковий, тіньовий, настільний.
- Медичний блок розташований на першому поверсі, займає три приміщення. Облаштування медичного кабінету відповідає вимогам Положення про медичний кабінет та Положення про ізолятор, утримується у належному стані і відповідає сучасним вимогам до оформлення. Наявність медикаментів відповідає переліку надання першої медичної допомоги, аптечці по СНІДу. З метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби (COVID-19) заклад забезпечений захисними масками, антисептиками, дезінфікуючими засобами.
- Приміщення харчоблоку обладнано: побутовими холодильниками (2шт.), холодильною шафою (1шт.), виробничою електричною м’ясорубкою (1шт.), універсальним електроприводом (1шт.), 2 новими електричними плитами на вісім конфорок, духовою шафою (1шт), новою овочерізкою (1 шт.) Все обладнання знаходиться в робочому стані.
- Пральня забезпечена 1 пральною машиною, водонагрівачем, прасками, швейною машиною . Є кімната для сушіння білизни. Облаштована комора для зберігання чистої білизни.
- Педагоги мають можливість користуватися сучасними технічними засобами навчання: комп’ютерами та ноутбуками з підключенням до інтернет мережі, Wi-Fi, магнітофонами, принтерами, сканерами, проекторами.
- В ДНЗ є протипожежний інвентар, пожежний щит, достатня кількість вогнегасників та 6 кран-комплектів з пожежними рукавами
У відремонтованих групових приміщеннях створено предметно-ігрове середовище з достатньою кількістю іграшок, дидактичних, розвивальних посібників та іншого матеріалу. В куточках рухової діяльності зібрано фізкультурне обладнання, нестандартні посібники для попередження плоскостопості, формування правильної постави, фізичного розвитку дітей. Добре обладнані куточки природи з достатньою кількістю: кімнатних рослин для спостереження та догляду; акваріумів із екзотичними рибками; тераріуми для хом’ячків, щуриків і черепах; клітки для співочих пташок. Багатий матеріал для розвитку творчих здібностей дітей: різні види театрів; атрибути для творчих і рухливих ігор; матеріали для організації роботи із зображувальної діяльності, ліпки та конструювання. В усіх групах раннього та дошкільного віку є іграшкові меблі, предмети–замінники, набори конструкторів та будівельний матеріал, що сприяє сенсорно-пізнавальному розвитку дошкільнят. Розвивальне предметно-ігрове середовище груп періодично поповнюється та змінюється. Це спонукає дітей до пізнавальної активності, мобілізує процеси мислення, позитивно впливає на їх емоційну сферу. Вихователі постійно поповнюють осередки книги новими посібниками, журналами, ілюстраціями. Для відпочинку та покращення емоційного комфорту створені «куточки усамітнення», центри спілкування з м’якими меблями.