• Передусім слід організувати життя дитини в сім’ї відповідно до режиму дня, якого дотримуються в дошкільному навчальному закладі.
  • Ознайомте дитину з елементарними навичками харчування і самообслуговування.
  • Дайте дитині позитивну перспективу: розкажіть, що в дитячому садку багато іграшок, дітей, і їй там буде цікаво і весело.
  • Навчайте свою дитину гратися, ділитися, спілкуватися з іншими дітьми.
  • Повідомте педагогам про стан здоров’я вашого малюка, про особливості характеру і темпераменту, його звички та вподобання.
  • Перші дні перебування вашої дитини в дитячому садку обмежте кількома годинами.
  • Поступово збільшуйте тривалість перебування дитини в дошкільному закладі.
  • Дитячий садок – новий етап життя. Найлегше його долати разом і з любов’ю.

Дуже важливо налаштувати малюка на зміни у його житті. Про вступ у дитячий садок треба говорити в сім’ї як про подію радісну, очікувану і в жодному разі не порівнювати це з покаранням. Адже нерідко батьки залякують дитину садком: „Не будеш слухатися – віддам в дитсадок”.

У деяких сім’ях дитину дуже довго вважають маленькою. Не бажають і не вміють побачити, що вона дорослішає, опікують як безпомічну істоту, блокують розвиток її самостійності. Такі діти, звикнувши до надмірної опіки, у дитячому садку почуваються безпорадними і несамостійними. Проте дитині легше буде пристосуватися до умов суспільного виховання, якщо в сім’ї вона оволодіє елементарними навичками самообслуговування.

Для полегшення  перебігу адаптації слід створити таку атмосферу, щоб у дитини склалося відчуття неперервного зв’язку між життям у дитячому садку і вдома. Якщо батьки бажають дізнатися, як малюк проводить час у дитячому садку, краще ставити точні і конкретні запитання: „Що ти намалював?”, „Яку ти пісеньку співав?”, „У яку гру ви грали разом з вихователькою?” тощо. Не слід запитувати: „Що ти сьогодні їв?”. Пам’ять малюка – це його інтерес!  А він їв і вчора, і сьогодні, і завтра їстиме – нецікаво, тому і не запам’ятовується. Спостерігаючи таку батьківську зацікавленість її життям у садочку, дитина відчує, що воно близьке і зрозуміле батькам, і захоче, щоб вони теж взяли участь у ньому. Потрібно визначити, що найбільше подобається робити малюку в дитячому садку, а тоді запропонувати вдома цікаві заняття та розваги.

Допомогти дитині призвичаїтися до нових умов, крім особливої домашньої іграшки, можуть ще й інші домашні речі, принесені з дому у групу дитячого садка. Наприклад, тарілочка з чашкою з улюбленим ведмедиком чи улюблена наволочка на подушку, пошита мамою. Такі сімейні предмети заспокоюють малюка, роблять атмосферу у дитячому садку домашньою, вселяють у дитину впевненість.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Solve : *
8 + 20 =