Пам’ятка

Диспансеризація дитини 

 

  • Диспансеризацію дитини починають і завершують оглядом у педіатра. Залежно від віку, конституції організму, стану імунної системи дитини, ризику хронічної патології педіатр визначає перелік фахівців, які мають оглянути дитину, терміни профілактичних щеплень, необхідні лабораторні аналізи. Під час повторного візиту до лікаря на підставі результатів повного обстеження Ви отримаєте висновок про стан здоров’я своєї дитини. За потреби педіатр призначить лікування та порадить профілактичні заходи для збереження і зміцнення здоров’я, дасть рекомендації щодо харчування, розпорядку дня, фізичного виховання

(гімнастика, масаж, загартовування).

 

  • У дитячому садку   збільшується навантаження на зір дитини, оскільки вона          більше часу,   ніж удома, проводить за малюванням, ліпленням та іншими заняттями, які потребують

напруження очей. Тому важливо перед початком відвідування дошкільного закладу організувати огляд дитини окулістом. Фахівець перевірить гостроту зору та виключить можливу патологію очей або за потреби призначить лікування.

 

  • Бажано пройти огляд в отоларинголога, адже чимало дітей хворіють на хронічний тонзиліт або розростання мигдаликів (аденоїдів). Коли діти потрапляють до нового середовища, нового колективу, наявні в них хронічні захворювання носоглотки можуть загостритися. Медичній сестрі дошкільного закладу задля якісного контролю за здоров’ям дитини необхідно отримати вичерпну інформацію про стан її носоглотки.

 

  • Необхідно провести санацію порожнини рота, виявити уражені карієсом зуби, а також перевірити прикус. Лікар-стоматолог розповість, як уникнути проблем із зубами та чутливими яснами, і за потреби проведе лікування.

 

  • Під час      проходження

диспансеризації необхідно зробити загальний аналіз крові. Він покаже вміст гемоглобіну та лейкоцитів.

 

  • На лабораторний аналіз слід подати сечу. Якщо аналізи виявлять інфекційні захворювання сечових шляхів або вульвовагініт у дівчат, обов’язково зверніть на це увагу медичної сестри дошкільного закладу.

 

  • У дитини, що періодично потерпає від розладів шлунку, закрепів, радимо взяти на лабораторні дослідження кал:

аналіз покаже, які складові їжі організм перетравлює, а які — ні.

 

  • За результатами аналізу може знадобитися ультразвукове дослідження органів черевної порожнини, консультація гастроентеролога.

 

  • Профілактичні щеплення бажано зробити не пізніше ніж за місяць до вступу дитини до дитячого садка.

 

  • езультати оглядів і досліджень мають бути внесені до медичної картки дитини.

 

Будьте здорові!

Рекомендації для батьків

«Диспансеризація дитини»

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Solve : *
18 − 4 =